Bu Kategoridesiniz : / / / / 02 Mayıs 2019 Perşembe 01:57

Thy Scıence Expo’da Bilim Virüsü Yayılıyor

     Gençlerde bilimsel merak ve düşüncenin yaygınlaştırılması için çalışan sosyal girişim Bilim Virüsü 2 – 5 Mayıs tarihleri arasında Bursa’daTHY Science Expo fuarına katılıyor. Bilim Virüsü Türkiye’nin en büyük bilim festivallerinden biri olan Turkish Airlines Science Expo’da stand açacak ve 4 gün boyunca atölyeler düzenleyecek.

Bilim Virüsü, Bursa Büyükşehir Belediyesi-Bilim ve Teknoloji Merkezi tarafından yılda bir kez düzenlenen ve bu yıl 8’incisi gerçekleşecek olan Turkish Airlines Science Expo 2019’a katılıyor. Festival yerli ve milli üretim için ihtiyaç duyulan nitelikli insan kaynağının yetiştirilmesine katkı sağlamayı, geleceğin nitelikli işgücünü bugünden yetiştirmeyi, gençleri motive ederek yetenekleri doğrultusunda yönlendirmeyi amaçlıyor.

Bursa’da TÜYAP Fuar Alanı’nda yapılacak olan festivalde Bilim VirüsüSalon3 A7 standında faaliyetlerini tanıtacak ve4 gün boyunca gençler için atölyeler düzenleyecek.

Bu kapsamda 2 Mayıs Perşembe günü Maker Atölyesi, 3 Mayıs Cuma günü Future Voice, 4 Mayıs Cumartesi günü DNA Atölyesi ve 5 Mayıs Pazar günü Malzeme Bilimi Atölyesi  yapılacak. Bu atölyelerde gençlere yaparak öğrenme olanağı sağlanıyor, bilimsel tavır, yaratıcı düşünme, soru sorma becerisi kazandırılması hedefleniyor.

BİLİM VİRÜSÜ HAKKINDA

Bilim Virüsü bilimsel merak ve düşüncenin yayılmasını sağlayarak, 21’inci yüzyılın ihtiyacı olan yetkinliklere sahip genç insan kaynağını yetiştirmeyi amaçlayan bir sosyal girişimdir. Bilim Virüsü’nün ağı; iş insanları, akademisyenler, öğretmenler, girişimciler ve bilim insanlarından oluşmaktadır.

Gerçeğe ulaşan tek yolun bilim olduğuna inanan bir grup gönüllü tarafından 2017 yılında kurulan Bilim Virüsü,Şule Yücebıyık liderliğinde liselilere bilim tutkusu kazandırmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bilim Virüsü, 2-8 haftalık öğrenme programlarının yanısıra, atölyeler, kitap kulübü buluşmaları, konferans gibi etkinliklerle de lise ve üniversite öğrencilerine ulaşmaktadır.

Bilim Virüsü’nün misyonu; bilim eğitim, sanat, iş dünyası ile çocuklar ve gençler arasında köprüler kurmak ve fayda yaratmaktır.

Bilim Virüsü hakkında daha fazla bilgi için https://bilimvirusu.com/adresini ziyaret edebilirsiniz.

BİLİM VİRÜS FOTO

 benzer haberler

Meslek odalarından Karagöl seferberliği  

Meslek odalarından Karagöl seferberliği

Mehmet Yatağan Gemlik Basketbol’da  

Mehmet Yatağan Gemlik Basketbol’da

Kedi evleri Gemlik Belediyesi’nden  

Kedi evleri Gemlik Belediyesi’nden