Bu Kategoridesiniz : 08 Haziran 2017 Perşembe 03:10

Türk Eğitim- Sen’in İftarından notlar

Ramazan ayının vaz geçilmezlerindendir iftar programları. Çeşitli kurum ve kuruluşlar her ramazan çalışanlarını,mensuplarını,üyelerini dost ve tanıdıklarını iftarda bir araya getirmenin sevinç ve heyecanının yaşarlar.

Türk-Eğitim Sen Gemlik temsilciliği de her sene olduğu gibi bu senede muhteşem bir organizasyonla yüzlerce kişiyi Pırıltı Düğün salonunda verilen iftarda buluşturdu. Sadece Türk Eğitim -Sen ve öğretmenler değil Her kesim ve görüşten davetliler de vardı İftarda. Salon geçen yıl kadar olmasa da dolu gibiydi.

Türk Eğitim Sen Gemlik Temsilcisi Ahmet Demirhan ve yönetim kurulu üyeleri  konuklarını kapıda sıcak kucaklamayla karşıladı.Herkesle birebir ilgilendi masalarına kadar eşlik ettiği de oldu.Bir yandan ilahiler okunuyor diğer yandan konuklar yerlerine geçiyordu.  Nahit Tufan hocanın okuduğu ezanla da iftar yemeğine geçildi. Yemeğin sonlarına doğru Demirhan selamla konuşması yaparak  davete katılanlara teşekkür etti. Ramazan ayının  birlik, beraberlik kardeşlik olduğunu bu organizasyonunda bunun bir göstergesi olduğunu belirterek sözü Türk Eğitim – Sen Bursa Temsilcisi Selçuk Türkoğlu’na bıraktı.

Yemekler bitmiş sıra tatlıya gelmişti. Herkes Türkoğlu’dan Demirhan gibi bir konuşma beklerken iftar sofrasında değilmiş te sanki bir miting alanındaymış gibi konuşmaya başlayınca bazı masalar tatlıya geçemedi. Önce Ak Parti İlçe Başkanı Zafer Işık ve eski ilçe Başkanı Necdet Yılmaz  herkesin şaşkın bakışları altında  Türkoğlu’nun önünden geçerek  salonu terk ettiler.

Türkoğlu’nun Ak Parti aleyhindeki  sözlerinden sonra sözü Gemlik’ten tayin edilen bir öğretmene getirmesi   ve devam eden soruşturma süreçleri hakkında açıklamalarda bulunması bu seferde Eğitim Bir- Sen Gemlik yönetiminin tepkisine neden oldu. Eğitim Bir Sen Gemlik Temsilcisi Halil Gemici ve Yönetim Kurulu üyelerinden Şuayb Serdaroğlu ile Obam Cemal Bayar’da salonu terk edenler arasında yer aldılar.

Birlik beraberlik adına  iftar yemeği düzenleyeceksiniz oraya Ak Parti ve Eğitim Bir Sen yöneticilerini davet edeceksiniz sonra da kalkıp onların huzurunda atıp tutacaksınız. Bence salonda çok büyük bir yakışıksızlık yaşandı ve bununda tek müsebbibi Türkoğlu’dan başkası değildi. Çünkü 16 Nisan öncesine kadar sesi soluğu pek çıkmayan Türkoğlu o gün gürlüyordu.

Türk-Eğitim Sen Gemlik Temsilcisi Ahmet Demirhan’ın da bundan rahatsız olduğu kanısındayım. Bir hafta boyunca çalış ,davetiye bastır,okul okul, esnaf esnaf dolaş bunları dağıt iftara çağır, salon tut, yemek menüsü hazırla, organizasyonun maddi karşılığını yüklen, farklı görüş ve düşünceden onlarca kişiyi yüzlerce öğretmeni iftar yemeğinde bir araya getir, yemek öncesi hocalardan ilahiler dinle, sonra sen bi açılış konuşması yap ramazan birlik beraberlik kardeşliktir de iyi ki geldiniz hoş geldiniz de daha sonra biri kalksın bütün yaptıklarınızı yanında getirdiği davetsiz misafirle birlikte 5 dakikalık konuşmada yerle bir etsin. Bundan Demirhan herhalde memnun olmamıştır ama ne yapsın konuşan kendisinin de bağlı olduğu il temsilcisi.

Ben merak ediyorum seneye acaba Demirhan iftar yemeği düzenleyecek mi ve düzenlese de salonu terk edenleri çağırmaya Türkoğlu  yüzünden yüzü olacak  mı ?

İftarda yaşananlar bununla  da kalmadı hemen sonra Eğitim Bir- Sen Gemlik Temsilci Halil Gemici zehir zemberek bi açıklama yaptı. İyi hazırlanmış  inceden inceye birçok kişiye mesajlar veren bir açıklamaydı. Gün boyunca Gemicinin açıklaması konuşuldu. Demirhan da karşı bir açıklamayla cevap verdi ama iftarda Türkoğlu’nun misafirlerine karşı yaptığı hareketin, hakaretin savunulacak bi tarafı olmadığı için bu açıklama cılız kaldı.

Sahi ya Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz da göreve geldiği yıldan itibaren her ramazan neredeyse iki üç akşamda bir sokak iftarları veriyor. Her iftarda konuşma yapıyor Ama hiç birinde  bir vatandaşın iftarı terk ettiğini ne duydum ne gördüm. Yani nerede nasıl konuşulacağını bileceksin, 16 Nisan öncesine sesin çıkmazken, bugün konuştukların kuru kabadaylıktan öteye gitmez.

serhat logo

 benzer haberler

İşte  İsmet İnönü…   

İşte  İsmet İnönü… 

İsmet Paşa.. Vatan sana minnettardır…  

İsmet Paşa.. Vatan sana minnettardır…

Bu hafta konuşulmayanlardan  

Bu hafta konuşulmayanlardan