Bu Kategoridesiniz : 18 Aralık 2017 Pazartesi 01:32

Türkler’e Suriyeliler’i Dayatmak

AKP Hükümeti cephesinden ülke gündemine skandal açıklamalar tıpkı bir bomba gibi atıldı. Gözlerden kaçırılan bu konuşma Başbakan Sn. Binali Yıldırım tarafından yapıldı ve açıklama Başbakan’ın bir hayli zamanını aldı. Konunun Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarını ilgilendiren kısmı Suriye’ li göçmenler ile ilgiliydi ve Sn. Başbakan’ın okuduğu metin hiçte öylesine yazılmış bir metin gibi gelmedi bana. Adeta bir propagandanın işaret fişeği idi. Es geçmemek lazım, toplum tetikte olmalı.

Kudüs, Suriye, fethullahçılar, terör vb bir sürü mesele ülkemize yetmemiş gibi birde Suriyeliler’ e Türk Vatandaşlığı verilmesi, göçmen kabul edilmesi vb açıklamalar neyi amaçlamaktadır?

TÜRK MİLLETİ REFAH VE HUZURA MUHTAÇ İKEN, GÖÇMENLERİ TÜRKLERE DAYATMANIN MANTIĞI VE SEBEBİ NEDİR?

Bugün Suriyeli bir kısım insanlar zor durumdadır, evet! Bu durumu Türkiye’de güvenlik içerisinde atlatmaları için destek oluyoruz ancak günü geldiğinde mutlaka gitmeliler. Bir takım şahıs ve siyasi kişiliğin Suriyelileri gözde göstermek amacı ile ortaya attığı ‘’Suriyeli Doktor, Suriyeli astronot, Suriyeli mühendise vatandaşlık verip, bunları Türkiye’de işe yerleştirme sözleri açıkça söyleyeyim: TÜRK EĞİTİM SİSTEMİ VE TÜRK MİLLETİNE; TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞLARINA DÜŞMANLIKTIR. AŞAĞILAMAKTIR. Böyle bir yola, ima yollu veya yazım hatası mazereti ile girmeye hiç kimsenin hakkı yoktur, sandıkta hesabı sorulur. Bizim yetişmiş meslek insanı eksiğimiz varsa bu dışarıdan getirilecek geri kalmış eğitim yöntemleri ile eğitilmiş bir takım şahıslar ile kapatılamaz. Bu yöntem savunulamaz! Yapacağımız ulusal eğitim seviyemizi yükselterek, uluslar arası işbirlikleri ile dış üniversitelere öğrenci gönderip insan yetiştirmektir. Kaldı ki Suriye Devleti’nin akademik eğitim, sistem ve seviyesi Türkiye’ de az tercih edilen bir üniversiteye bile denk midir? Yoksa yakınına bile yaklaşamamakta mıdır?

***Başbakan Sn. Binali Yıldırım’ın Konuşmasından Notlar***

Başbakan Sn. Binali Yıldırım diyor ki: Pek çok ülke göçmenlerle kuruldu. Göçmenlerle gelişti, yükseldi. Fakat Sn. Başbakan’ım, Türkiye Türk’üm diyenler tarafından kurulmuş binlerce yıllık bir gelenek ve medeniyetin eseridir. Her aile içerisinden bu topraklar için toprağa karışmış bir şehit mutlaka vardır. Şimdi buradan sormak isterim: Cahil, bedevi, ulus bincine erişememiş, Arap ırkçılığı ile eğitilmiş; sağlıksız, vasıfsız, savaşta ülkesini ve toprağını bırakarak kaçan Suriyeliler mi Türkiye’ ye faydalı olacak?

Yine Sn. Yıldırım sözlerine şöyle devam etti: Yapılan araştırmalara göre (burada kaynak belirtilmiyor) göçmenler gittikleri yerde yerleşiklere göre daha az suça karışıyormuş. Burada unutulan nokta, göçmenin asli unsura göre sayıca az olmasının, istatistiklerde altlarda kalmasının sebebi olabileceğidir. Göçmen-göçmen arası istatistiklere bakılırsa gerçek verilen o durumda elde edilebilecektir. Hemen her işte yapıladığı gibi, burada da göstergeler ile oynandığı ve doğru bilgi verilmediği açıktır. Toplumu yanlış yönlendirmek toplumun gazabına talip olmaktır.

*** Bu Konuyla İlgili Aklıma Gelen İlk Sorular***

Rüşvet aldığı iddia edilen bakanlar, MAN Adası banka dekontları; Reza Zarrab davası, bozuk ekonomi, siyasi istikrarsızlık ve işsizlik gibi facia sebepler ile kaybedilen seçmen desteği Suriyeliler’ den alınacak oylarla mı tamamlanmak istenmektedir? Bu yol hata yoludur, bu yolu tercih eden asla affedilmez.

***Sn. Cumhurbaşkanım, Sn. Başbakanım***

Sn. Cumhurbaşkanım, Sn. Başbakanım, Suriyeliler meselesinde sürekli ‘’Biz almayalım da Kanada, Avrupa mı alsın?’’ diyorsunuz. Öyleyse gönderin de görelim. Görelim kabul edilecekler mi? Eminiz ki sınırlarından bile sokmayacaklardır.

Suriyeli göçmenler konusunda yapılacak olan açıktır: Ülkemizde yaşayan Suriyeliler, Ordumuzun El-Bab Operasyonu ile emniyet tesis ettiği alanlarda yerleştirilmelidir. Türk Toplumunun emniyeti daha üst seviyelere böylece çıkarılabilecektir. Çünkü içinde bulunduğumuz durumda hangi Suriyeli bir aile babası, bir anne veya Suriyeli bir suçlu, Suriye Devleti ajanı, Amerikan ajanı, ışid teröristi, pkk=pyd=ypg teröristi bilemiyoruz. Hiç birine açıkçası güvenmiyoruz.

Bu konunun takipçisi tüm Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları olmalıdır. Babasının bahçesinden zeytin ağacı dağıtır gibi, Türk olmayan bir takım etnik unsurlara vatandaşlık verilmesine karşı durulmalıdır. Bunda ısrarcı olan hükümet hangi partiden olursa olsun, toplum tarafından sandığa gömülerek siyasetin karanlık deliğine süpürülmelidir.

Toplum bilinçli olursa siyasetçinin kaderini çizer; siyasiler topluma fiili hizmetkâr olur.

murat bayram

 benzer haberler

O Salondan Belediye Başkanı Çıkar  

O Salondan Belediye Başkanı Çıkar

Silah fabrikası satılmaz!..  

Silah fabrikası satılmaz!..

Seçim Ortaklikları  

Seçim Ortaklikları