Bu Kategoridesiniz : / / / 07 Temmuz 2019 Pazar 23:08

Usta’dan Akit Tv.’ye tepki

Atatürkçü Düşünce Derneği Gemlik Şube Başkanı Muhammet Usta yaptığı yazıylı açıklama ile Akit Tv’ye tepki gösterdi. Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret edildiğini söyleyen başkan Usta’nın yazılı açıklaması şu şekilde:

Yüce Ulusumuza Ve Saygın Örgütümüze

Bilindiği gibi; 10 Kasım 2015’te Akit TV’de “Zulüm 1938’de son buldu” haberi yapılmış; bunun üzerine, derneğimiz davacı olmuştu. Dava temyiz aşamasında iken; Yeni Akit internet gazetesinde bu defa da “Susmayacağız, Susturamayacaksınız” başlıklı bir haber yayımlanmıştır. Haberin içeriğine ilişkin suç duyurumuz neticesinde; Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı Kamu Davası açmıştır. Savcılık iddianamesinde “Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret” suçunun işlendiğini; olay tarihinde sorumlu müdür olarak görev yapan şahsın, internette yayımlanan içerikten sorumlu olduğunu belirterek; ilgilinin cezalandırılmasını talep etmiştir.

Derneğimiz; Büyük Atatürk’e dil uzatanlarla ve Atatürk Devrimi kazanımlarıyla sorunlu olanlara aman vermeyecektir. Mücadelemizi demokratik kurallar içinde ve yasal zeminde sonuna kadar sürdüreceğiz. Hukukçularımızı kutluyoruz. Saygıyla duyururuz.

muhammet usta

 benzer haberler

Belediye ekiplerinden Ata Mahallesi çıkarması  

Belediye ekiplerinden Ata Mahallesi çıkarması

Letonya Daugavpils Üniversitesi’nden Gemlik’e davet  

Letonya Daugavpils Üniversitesi’nden Gemlik’e davet

Başıboş eşeklere belediye sahip çıktı  

Başıboş eşeklere belediye sahip çıktı