Bu Kategoridesiniz : / / / 07 Ekim 2019 Pazartesi 00:50

Yıldız; Dünya Sadece Bize Ait Değil

Saadet Partisi Gemlik İlçe Başkanı Ahmet Vakkas Yıldız, Hayvanları Koruma Günü’ne istinaden basın açıklaması düzenledi. Başkan Yıldız yaptığı açıklamada görüşlerini şu sözlerle dile getirdi.

“Nasıl ki yaşadığımız çevre, toprak, su bir emanetse, onlar da bize Allah’ın emanetidir. O emanete sadakat göstermek bizim sorumluluğumuzdur. Eğer ihanet edersek Allah korusun cenabı hakkın huzuruna onların hakkını yüklenmiş bir şekilde gideriz.” Şeklinde konuşan Yıldız sözlerini şöyle sürdürdü.

‘Hazreti Muhammed’in bu konudaki bazı hadislerini hatırlatmak isterim; Allah Resulü bineğine zulmeden bir sahabeyi görünce, ‘Onlar da bir can taşıyor. Neden onlara bu şekilde muamele ediyorsunuz’ diyerek uyarıda bulunmuştur. Yine elinde keskin bir bıçakla bir koyunu kesmek için hazırlık yaparak bıçağını bileyen sahabeye ‘sen bu hayvanı defalarca mı öldürmek istiyorsun. Neden bıçağı gözünün önünde biliyorsun’ diyerek sahabe efendimizi uyarmıştır. Dolayısıyla bütün bu uyarıların üzerinden biz bir hakikati öğreniyoruz. Onlar da bir can taşıyorsa, onların da kendilerine özgü bir halleri varsa, fıtratları neyi gerektiriyorsa o fıtratları çerçevesinde hayatlarını devam ettirmek bizim sorumluluğumuz.’ Diyerek sözlerini noktaladı.

saadet

 benzer haberler

Yıldız: Marmarabirlik Üreticinin Hayallerini Yıkmıştır  

Yıldız: Marmarabirlik Üreticinin Hayallerini Yıkmıştır

Kurşunlu’da kaçak yapı operasyonu  

Kurşunlu’da kaçak yapı operasyonu

Polisten Uyuşturucuya Şafak Baskını  

Polisten Uyuşturucuya Şafak Baskını