Bu Kategoridesiniz : / / / / 09 Ekim 2019 Çarşamba 02:11

Zeytinyağlı sabunlar mahalle sakinlerine teslim edildi

Hisar Mahallesi atık yağ toplayarak çevre temizliğine katkı sunmaya devam ediyor.

Gemlik Belediyesi tarafından düzenlenen “1 Litre Atık Yağa 1 Zeytinyağlı Sabun Hediye” projesine Hisar Mahallesi’nden yeniden destek geldi. Muhtar Çiğdem Türe’nin mahalle sakinlerini bilgilendirerek Hisar Mahallesi’nin katkısını sağlayan Türe kilolarca atık yağı Gemlik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ahmet Dedetürk’e teslim etti.

Hisar Mahallesi’nin düzenli olarak projeye destek olduğunu belirten Muhtar Çiğdem Türe, şimdiye dek yüzlerce litre atık yağı Gemlik Belediyesi ekiplerine teslim ettiklerini söyledi. Mahalle sakinlerine sürekli bilgilendirme yaparak projeye katılmalarını sağladığını dile getiren Türe “Hisar Mahallesi çevre temizliğine olan duyarlılığını ve katkısını bir kez daha gösterdi. Komşularımız atık yağları lavabolara dökmeyerek bizlere getirdiler. Tüm mahalle sakinlerine teşekkür ederiz. Çalışmalarımız sürecek” dedi.

Onlarca zeytinyağlı sabunu Muhtar Türe’ye teslim eden Gemlik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ahmet Dedetürk ise mahallenin çalışmaya uzun süredir destek olarak örnek teşkil ettiğini söyledi. Giderlere dökülen yağların büyük kirlilik yarattığını dile getiren Dedetürk “2016 yılından beri devam ettiğimiz atık yağ toplama çalışmalarımızda şimdiye dek binlere ton suyun temiz kalmasını sağladık. Öte yandan Gemliklilere binlerce zeytinyağlı sabun hediye ederek onlara da katkıda bulunduk. Hemşerilerimizin duyarlılığı bizleri mutlu ediyor. Gemlik Belediyesi olarak daha temiz bir Gemlik için çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Zeytinyağlı sabunlar mahalle sakinlerine teslim edildi (1) Zeytinyağlı sabunlar mahalle sakinlerine teslim edildi (2)

 benzer haberler

Yıldız: Marmarabirlik Üreticinin Hayallerini Yıkmıştır  

Yıldız: Marmarabirlik Üreticinin Hayallerini Yıkmıştır

Kurşunlu’da kaçak yapı operasyonu  

Kurşunlu’da kaçak yapı operasyonu

Polisten Uyuşturucuya Şafak Baskını  

Polisten Uyuşturucuya Şafak Baskını